Lada Vesta Türkiye Satış Fiyatı Ne Kadar?

LADA'DAN YENİ ATAK

Rus otomobil firması AvtoVaz'ın test üretimine başladığı Lada Vesta hem tanıtımı hem fiyatıyla dikkat çekeceğe benziyor. Peki ya Lada Vesta 2015 Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

76 milyon dolar yatırım yapan AvtoVaz'ın eylül ayında test üretimine başladığı Lada Vesta 2016 yılı başlarında Türkiye piyasasında olacak. Daha önce Kalina modeli ile Türkiye piyasasına giren Lada bu yeni modeli ile daha çok rağbet göreceğe benziyor. 

UYGUN FİYATLI SIFIR ARAÇ ARAYANLAR İÇİN İDEAL

Lada Vesta 2015 Türkiye fiyatı ne kadar olacak sorularını bitiren AvtoVaz 6100 dolar olarak fiyat belirlenen araç için Türkiye'ye geliş fiyatı 25.000 tl olarak tahmin ediliyor. Bu fiyata sıfır araç alma hayali olanlar için en uygun seçenek olan Lada Vesta en uygun seçenek olma yolunda. Öyle ki Türkiye'nin en büyük internet alım satım sitelerinden sahibinden.com sitesine göre son zamanlarda en çok aranan aracın sıfır km Lada Vesta olduğunu belirtti.

LADA VESTA'NIN TEST SÜRÜŞÜNÜ PUTİN YAPTI

Geçtiğimiz ay Rusya devlet başkanı Putin tarafından gerçekleştirilen test sürüşünde Rus liderin Lada Vesta modelinin Lada Kalina modeline göre daha büyük, daha ergonomik ve daha iyi olduğunu belirtti.

Rus lider soçi'de düzenlenen Valday Kulübü kapanış toplantısına yeşil bir Lada Vesta ile gelerek dikkatleri üzerine çekti. Putin araç için "Hızlanma gücü çok iyi. Zorlu bir dağa tırmandık ve gayet yumuşak çıktık. Otomobil harika diyerek aracın performansın beğendiğini dile getirdi.

Bölgenin yollarının virajlı olmasına rağmen hızlandığını belirten Rus lider “Hız sınırı saatte 30-50 kilometre idi. Ama ben dürüst olacağım. Biraz daha hızlı gittim” diyerek itirafta bulundu.

Lada Vesta'nın dünya standartlarında bir araç olduğunu belirten Rus lider buna karşın fiyat konusunda dünya piyasasına göre ciddi bir avantaj sağladıklarını düşündüğünü iletti. Eylül 2015'te üretimine başlanan aracın yıl sonuna kadar 6 bin, 2016 yılı içinde de 70 bin adet üretilmesi bekleniyor.

TÜRKİYE PİYASASINDA NASIL YER BULACAK?

2016 yılı başında Türkiye yollarında olacak araç için net fiyat açıklaması gelmedi. Bu durum Lada Vesta 2015 Türkiye fiyatı ne kadar olacak sorularını beraberinde getiriyor. Ancak AvtoVaz firmasının 6100 dolara satışa çıkarılacak olarak bildirdiği araç için  vergilerle berber Türkiye'ye giriş fiyatının 25-30 bin tl olarak hesaplanması bekleniyor.

Şimdilik sadece hacthback olarak üretilecek olan araç için daha sonra sedan modelinin çıkacağı belirtiliyor.