Mercedes Artık İnternetten Satılacak

 

Değişen endüstri ile beraber firmaların inovasyon politikalarında da köklü değişikler gerçekleşiyor. Bu değişim her sektörde kaçınılmaz sonuçlar doğururken otomotiv sektörü de değişime ayak uydurmaya başladı. Öyle ki internet satışı alışkanlığı tüm dünyayı sararken küçük ve büyük çaplı birçok firma satışlarını artırabilmek için online satış değişimine kapılarını açtı.

 

Online satış değişikliği otomotiv sektörünün yenilikçi firmalarında gündemini oluşturdu ve Mercedes artık internetten satılacak arabaları sanal marketinde satışa açtı. Bu değişiklik ile köklü firmalarda gözlenen satış politikası değişimi somut olarak hayata geçmeye başladı.

YENİ STRATEJİLER

Satış işlemlerinin yeni strateji olduğunu ifade eden yetkililer Hamburg’daki ana bayi üzerinden satışın gerçekleşeceğinin altını çizerken, müşterilerin artık internetten kitap alır gibi Mercedes araba alabileceğini belirtti.  Sanal market fiyatlarının norma mağaza fiyatları ile aynı olacağını da belirterek merak edilen bir durumu da netliğe kavuşturarak Mercedes artık internetten satılacak haberinin içeriğini açıklamış oldu.

 

SATIŞA SUNULAN ARAÇLAR

www.connection-online.mercedes-benz.com sanal marketinden satışa sunulan Mercedes araçlar A, B ve orta sınıf araçların satışı yapılacağı duyuruldu. Bu duyuru ile akıllara C sınıfı satışı olup olmayacağı gelirken C sınıfının daha sonraki süreçte satışa açılacağı bilgisi verildi. Yüksek sınıf araç satışının sanal mağazaya açılmasının ilk süreçte yapılan satışların başarılı olup olmayacağı durumuna göre karar verileceği açıklandı.

 

GENİŞ ARAÇ VE OFİS AĞI

Almanya’da 34 ana bayisiyle beraber 700’e yakın yan bayisi ile büyük bir sektör oluşturan marka 95 ticari partneri ile de yüksek sınıf araç kategorisinde 1,4 milyon araç satmayı planladığını açıkladı. Müşteri ağı geliştirme sorumlusu yetkilisinin açıklamasında yeni uygulamalar hayata geçirerek yeni müşteriler ile yeni tecrübeler de yaşamak istediklerini ifade ederek Mercedes artık internetten satılacak açıklamasını yaptı.