Sıfır Araç Kredisi Nasıl Alınır

Sıfır Araç Kredisi Nasıl Alınacak?

Tasarrufunuzu nasıl değerlendirmek için sıfır araba almak istiyorsanız, şimdiden size uygun bir modeli araştırmaya başlamanız gerekecek. Elinizde bulunan tasarruf miktarını aracı satın alırken ödeyeceğiniz peşinat olarak düşünebilirsiniz. Geri kalan kısmının ödenmesi içinde banka kredisi veya aracı alacağınız firma tarafından sağlanacak finansal destekten yararlanmanız mümkündür.

Bazı kişiler ellerinde hiçbir tasarruf olmadan sıfır araç almaya kalkarlar. Bunun için banka kredisi veya firmanın sağladığı finansal destelerden yararlanırlar. Ancak bu yöntemi seçerken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Öncelikle alacağınız krediler her ay size ek yük demektir. buda normal yaşantınızdan kısmanı anlamına gelir. Kredi alacağınız zaman ilk bir senelik ödeme hesabı yapmayan birçok kişi, sonrasında hesabın da kitabın da karıştığını görebilir. Buda zor günlerin başlaması anlamına gelir.

Bankalardan alınan krediler…

Bankadan alacağınız taşıt kredileri, farklı faiz oranları ve ödeme koşullarıyla size sunulur. Ancak her banka ortalama 48 ay vadeyle kredi verir. Faiz oranları da vade uzadıkça artar. Sıfır aracın finansmanının yaklaşık olarak yüzde 70 veya 80 kadarı karşılanır. Geri kalan kısmı peşinat olarak firma tarafından tahsil edilebilir. Bankanın taşıt kredisini size vermesi için kredi puanınızın iyi durumda olması da gerekir. Yani daha önce bankalardan almış olduğunuz kredileri düzenli ödemiş olmanız ve herhangi bir sorun yaşamamış olmanız lazımdır.

Bankadan kredi almadan önce her bankanın faiz oranları, vade farkları, finans desteklerinin araştırılmasında fayda var. Bazı bankalar faizleri düşük tutar ancak dosya masrafları adı altında vaat edilen faizden çok daha fazlasını kazanabilirler. Her banka para kazanmak için bir yerlerden alacaktır. Sizin yapmanız gereken alırken insaflı davranan bir bankayla anlaşmak olmalıdır.

Firmadan alınacak finans desteği

Araba firmaları, taşıtlarının satışlarını arttırmak amacıyla müşterilerine finansal destek sunarlar. Bu desteklerin miktarı, aracın fiyatına göre değişebilir. Genelde ise araç fiyatının maksimum yüzde 70 kadarını kredi olarak desteklerler. Sizden alacakları peşinatla kendileri tarafından verilecek kredi desteği sayesinde taşıtlarını daha çok kişiye ulaştırırlar. Kurum tarafından sunulan finansal destek, bankalardan alınacak taşıt kredisinden daha mantıklıdır.