İşte 608 Adet Üretilecek Bentley Bentayga

LÜKS OTOMOBİL TUTKUNLARININ GÖZDESİ: BENTLEY BENTAYGA

 

Dünya genelindeki sayılı zengin lüks otomobil tutkunlarının ilk tercihi olan İngiliz otomobil firması Bentley, yeni modeli Bentley Bentayga’yı piyasaya sürüyor. Sınırlı sayıda üretileceği tahmin edilen Bentley Bentayga’nın sadece 608 adet üretileceği kesinleşti.  Diğer modellerinde olduğu gibi Bentley Bentayga, özel el işçiliğiyle üretilmiş ve lüks araçlarda olması gereken bütün teknolojik detaylarla donatılmış.

 

Özel Müşterilerden Yoğun İlgi

Bentley Bentayga Los Angeles’te özel müşterilerinin beğenisine sunuldu. Bentley Bentayga, beklentileri karşılaması ve sınırlı sayıda üretilmesinden dolayı  daha piyasaya sürülmeden özel müşteriler tarafından satın alınmaya başlandı.

 

Teknik özellikler:

Bentley Bentayga özel üretilen alaşım parlak jantlara sahip. Bentley Bentayga’da kullanılan bu jantlar hoş bir görsellik katmanın yanında, diğer lüks araçlarda bulunan jantlardan tamamen farklı bir görüntüye sahip. Ayrıca güçlü bir motora sahip olan Bentley Bentayga’da 6 litrelik ikiz turbo motor kullanılıyor. Motor gücü ise 600 beygir ve 900 NM torktan oluşuyor. 8 ileri otomatik vitese sahip olan Bentley Bentayga, 0-100 km. sınırına 4 saniyede ulaşıyor. Ayrıca Bentley Bentayga’nın maksimum hızı 300 kilometreyi yakalıyor. Bentley Bentayga bu özellikleriyle görünürde sedan bir otomobil olmasına rağmen sürat ve güç konusunda spor araçları aratmıyor. Bunun dışında Bentley Bentayga’ya uygulanan teknolojik özellikler, sizlere rahat, güvenli ve özel bir sürüş keyfi sunuyor.

 

Dizayn:

Dış tasarımının tüm detayları el işçiliği ile en özel şekilde tasarlanan Bentley Bentayga, görselliğiyle ve iç dizaynı ile görenleri hayran bırakan bir yapıya sahip. Dış dizaynı parlaklık ve özel aksesuarlara ağırlık verilerek üretilen Bentayga, iç dizaynında şıklık ve konforu elden bırakmıyor. Lüks araba tutkunlarının merakla beklediği Bentley Bentayga’nın önümüzdeki aylarda piyasaya sunulması bekleniyor.

 

 

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum