Yeni Honda Civic Kaza testlerinde başarılı

2016 model araçlarda en çok beğenilen modeller arasına girmeyi başaran Honda Civic harika tasarımıyla göz doldurdu. Honda Civic Sedanı’ın 10.nesil versiyonu teknik özellikleriyle birlikte yakıt tüketiminin nasıl olduğu da çok konuşulanlar arasında.

Yeni Civic ilk olarak Amerika'da satışa sunulacak. Honda tarafından 2016 Honda Civic ile ilgili yapılan resmi açıklamaya göre Yeni 2016 model 10.nesil Honda Civic Sedan 18.640$ 'dan başlayan fiyatlarla ülkemizde yer bulacak. Bu aracın turbo versiyonu ise 22.200$’dan satışa sunulacağıda belirtilmiş. 

Honda Civic 2016'nın Türkiye' ye 2016 yılının ilk çeyreğinde gelmesi planlanıyor. 2016 yılının ilk çeyreği bitmeden Avrupa’da satışa çıkacak olması da aracın ülkemize aynı dönemlerde geleceğini destekliyor.

Hepimiz araç alırken "güvenlik" konusu dikkat ettiğimiz en önemli kriterlerin başında geliyor. Small overlap (manevra kaçış testi) ilk olarak 2012 yılında uygulanan pek çok 5 yıldızlı aracın kaza testlerinde dağılmasına yol açan ve kaza meydana gelmek üzere iken yaşanan milisaniyelik yapılan kaçış manevrası anındaki durumu test etmek için uygulanan zor bir test olduğunu belirtmek gerek ve bu testte önemli olan güvenlik kafesinin (şoför ve yolcu kabini) sağlamlığını koruması oluyor. Uygulanan small overlap kaza testinde 2016 Honda Civic' i güvenlik olarak tatmin edici bulduğumuzu belirtelim.

 

Siz de bu konudaki düşüncelerinizi yorumlara yazabilirsiniz.  

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum