2015-12-17

500 Bininci Skoda Yeti Banttan İndi

SKODA YETİ YOLA DEVAM EDİYOR!


Otomobil pazarı rekabetin üst düzey noktalarda seyrettiği bir sektördür. Sektör sürekli yeni modeller, yeni özellikler ile yeniliklere açık durumdadır. Yeniliklere açık olması sürekli değişim ve dönüşüm getirmektedir. Rakip otomobil markaları arasında en yenisini bulma yarışı bu rekabeti daha da ateşlemektedir. Çek araba üreticisi Skoda bugünlerde isminden söz ettiriyor. SUV modelleri arasında en konuşulanlardan olanı Skoda Yeti modeli öne çıkmış durumdadır. 500 bininci Skoda Yeti banttan indi haberi ile rekabet yeni bir boyuta gelmiş durumdadır.


 500 BİNİNCİ SKODA YETİ BANTTAN İNDİ


Çek araba üreticisinin Kvasiny tesislerinde üretilen Yeti Monte Carlo, modelin 500 bininci örenği olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda SUV sınıfında, Skoda’nın başarısını adı durumuna gelmiştir. 2009’da üretilmeye başlanan Yeti, sadece Avrupa’da değil, birçok pazarda da beğeni toplamış durumdadır. Ülkemizde de bugüne kadar 9000 adet Skoda Yeti yollara çıkmış durumdadır.


2013 YILINDA YENİLENME ÇALIŞMASI YAPILMIŞTI


Skoda Yeti, 2013 yılında çeşitli bölümlerinde yenileme yapmıştı. Vites ve motor kutusu yenileme görmüştü. Yenilenen iç tasarım, Yeti’yi ön plana çıkaran özelliklerindendir. Gelişen eğlence sistemleri de yeni özelliklerindendir. Bu inovasyon çalışması ile yoluna daha hızlı hareket eden marka, 500 bininci Skoda Yeti banttan indi haberlerini heyecanla karşıladı.


TÜRKİYE’DE SKODA YETİ NE DURUMDA?


Türkiye’de 9000 adet satan Skoda Yeti hakkında, bu sınıf arabalar içinde tercih edildiği söylenebilir. Bu araba sınıfında geri kalmayan Skoda Yeti, Türkiye’de sınıfının başarılı temsilcilerinden olmuştur. 58 bin TL başlangıç fiyatı ile yolan çıkan Skoda Yeti, 1.2 lt benzinli manuel ya da 1.4 lt TSI DSG vites kutusu ile tüketicilerinin karşısına çıkmaktadır.

 
 

Tüm Haberler

Bunları okudunuz mu?