HEM BABALARA HEM TÜM AİLEYE: PEUGEOT 3008

Peugeot 3008 ilk kez çıktığı 2010 yılından beridir tüm Türkiye ‘de en iyi aile arabalarından biri kabul ediliyor. Yalnız aracın 2010 yılından beridir çizgisi de kayda değer değişiklikler yaptığını da söylemeden geçmeyelim. Değişikliklere rağmen aileler için ideal bir seçenek Peugeot 3008. Şimdi gönüllerin aile aracını biraz değerlendirelim.

 

 BABALARI MEMNUN EDİYOR

 

Aile aracı demek performanstan beklentilerinizi de biraz olsun düşük tutmak demek. Peugeot ailesinde 3008 aile arabası tahtını 5008 modeli ile paylaşıyor ve kendisi 5008 karşısında daha iyi performans sergileyebilecek araç. 3008 crossover ismiyle piyasaya sürülen araç segment olarak rakiplerin QASHQAİ,  KUGA, MOKKA gibi modellerine göz kırpıyor.

  

GENİŞ İÇ HACİM

 

 Geniş bir araba isteyen aileler için ideal bir seçenek Peugeot 3008. Aslında her aile geniş araba ister ve piyasada daha geniş modellerini de bulmak mümkün ancak 3008 performans ve konforu ile genişliğin küçük dezavantajını kolayca yok ediyor. 

BAGAJ KULLANIMI OPSİYONEL

  

Bagaj tabanı yer değiştirerek bagajdaki alan ve düzen 3 farklı konum alıyor. Farklı zamanlarda aynı performans vermesi beklenen aile araçları için iyi bir özellik. Küçük haftalık alışveriş içinde uzun tatil seyahati için de sizi memnun edecek bir yapıda. Arkada kapağın açılışındaki dizayn farkını da gözden kaçırmayın. Normalde bir otomobildeki derin olan bagaj ihtiyacınız halinde kullanabilmeniz için alt kısmından bir kez daha açılabiliyor.

 

AZ YAKAR AZ KİRLETİR

 

100 kilometrede 4,2 l dizel yakıt tüketen aracın karbondioksit salınımı 109g. Araç piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda yakıt için daha iyi bir performans ortaya koyuyordu. Ama belirtiğimiz gibi performansı yüksek ve aileler için ideal bir seçenek Peugeot 3008. Karbondioksit salınımının azlığı motorunuzun ömrünün de uzun olacağının işaretlerinden. Araç uzun seyahatler için ailenizi bekliyor.

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum