Tuscon Tam Not Aldı

SUV modeli aracı olan Tuscon, Bağımsız Yol Güvenliği Araştırma Enstitüsü IIHS tarafından yapılan araç testlerinden başarı ile geçerek en yüksek puana sahip oldu.  Satışa Eylül ayından itibaren satışa sunulan Tuscon sürücü ve yaya açısından güvenliğin en yüksek değerleri olan Top Safety Pick+ ödülüne layık görüldü.

IIGS çarpışma testi ön çapraz, ön, tavan, yan dayanıklılığının yanında koltuk kafalıkları gibi değişik maddelerden oluşan listeyle güvenlik çarpışma testi yapılıyor. Bu ödülü alamsında Tuscon’un otomatik acil firen sisteminin varlığı da önemli bir katkı olarak öne çıkıyor. Bütün bu testlerden yüksek başarı ede etmesi ve teknik özelliklerinin üstünlüğü ile Tuscon ABD’den tam not aldı.

DETAYLI TASARIM

Tasarım olarak oldukça geniş bir kitleye sahip olan Tuscon, sportif modern hatlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Heybetli görünüme sahip olması da araca ayrı bir karakter kazandırıyor. Tuscon’un dikkat çekici tasarımına baktığımızda led gündüz farlarının yanında hava giriş ızgarasının da büyüklüğü dikkat çekici detaylar olarak göze çarparak Tuscon ABD’den tam not aldı gelişmesiyle tasarımının özellikleri daha da öne çıkıyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ

Tuscon ABD’den tam not aldı gelişmesiyle sadece güvenlik anlamında değil sunduğu tercihler anlamında da kullanıcılara özel seçenekler sunuyor. 1,6’lık dizel motor seçeneği ve iki farklı benzinli motor seçeneği sayesinde seçenekler sunuyor. Güçlendirilmiş T-GDI özelliği ile karşımızı acıkan motor seçeneği 177 HP değerinde olan motor gücüyle performans arayan sürücüler için özel seçenek olarak öne çıkıyor.

ATMOSFERİK TASARIM

İki farklı motor seçeneği sunan Tuscon’a atmosferik benzinli motorun güç verdiğini görüyoruz. 1,6 GDI şanzıman seçeneği ile de hem manuel hem de otomatik tercihlerinize uyum sağlayabiliyor. Aracın 2.0 dizel seçeneği is e sadece otomatik özelliktedir.

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum