Araç Sayısı Artıyor

ARAÇ SAYISINDA ARTIŞ

Nüfus arttıkça tüketim de hızla artıyor barınma, giyinme, ulaşım ihtiyacı gün geçtikçe fazlalaşıyor. İnsanlar çeşitli nedenlerle sürekli seyahat yapıyor. Ve ulaşım araçlarına ihtiyaçta artıyor. Ülkemizde araç sayısı 6 yılda yüzde 40.4 arttı.

Ülkemizde son 13 yılda motorlu kara taşıtı sayısı yüzde 125 artarken son 6 yılda tüm taşıt çeşitlerinde ki artış yüzde 40.4 oldu.

TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI


Araç sayısı 6 yılda yüzde 40.4 arttı
ve giderek artışın yükseldiğini TÜİK açıklıyor. Gün geçtikçe artan araç sayısı belediyelerin gözünü korkutuyor.
TÜİK’ten yapılan açıklamaya göre “Ocak ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 18 milyon 955 bin 588 adet taşıtın %52,5’ini otomobil, ,3’ünü kamyonet, ,9'unu motosiklet, %8,6’sını traktör, %4,1’ini kamyon, %2,3’ünü minibüs, %1,1’ini otobüs, %0,2’sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.”

Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı geçen yılın aynı ayına göre ,5 arttı

Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında ,5 artış gerçekleşti. Bu artış otomobilde %8,7, minibüste %38,8, otobüste %4,7, kamyonette %22,7, kamyonda %26,3, traktörde ise %44,4 olarak gerçekleşti. Motosiklette %23,1, özel amaçlı taşıtlarda ise %29,7 azalış oldu. 

Yılda ortalama dokuz yüz bin araç trafiğe giriş yapıyor. Ve bu sayı her geçen gün artıyor. Şoförler bu durumdan muzdarib olsa bile kimse araba almaktan çekinmiyor. Denetimler sıkılaştırılsa bile araç sayısındaki fazlalık bu denetimlere imkan vermiyor.

Altı yılda araç sayısının yüzde 40.4 oranında artması birinci el arabalardaki stokları zorluyor imdada ikinci el araçlar da yetişmiyor.

ARAÇ SAYISI ÖNCEKİ YILLARA GORE KATLANARAK ARTIYOR

 eçen yıllara göre katlanarak artan araçların sayısı göz korkutur miktarda. Ve bu miktarın giderek artması bekleniyor.

 
   

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum