Ehliyet Sınav Soruları Çöz ve Kazan

Millet olarak her şeyi son zaman kadar erteleme hastalığına sahibiz. Bu durumumuz biraz umursamazlığımızdan mı yoksa millet olarak milli zekamızdan kaynaklanıyor tam olarak söylemek imkansız. Ancak gerek ehliyet sınavları olsun, gerekse hayatımız içerisindeki birçok sınav olsun son günlere kadar çalışmamakta ve dalgaya almakta üzerimize yok. Belki bu çocukluktan itibaren sınavla büyüyen bir bünyede olması gereken bir durumu ifade ediyor.

Ehliyet sınav soruları çözerek ehliyet sınavından geçen kaç kişiyiz? Bu soruyu bir yerde sorduğunuz zaman çoğu kişinin sürücü kursu derslerine gitmediğini ve hatta kitaplarını bile almaya gerek duymadığını göreceksiniz. Hepsi de son gün veya iki öncesinden çıkmış sorulara bakarak sınavı kazandıklarını söylerler. Gerçekten de durum böyledir. Çoğu kimse ehliyet sınavına çalışmaz. Sadece son gün geçebilmek adına daha önceki ehliyet sınav soruları kitapçıklarını bilgisayarına indirir. Çözer ve sınavı da geçer.   

Çok fazla stres sınavda kalmanıza sebep olur

Millet olarak rahat insanlarız. Bu rahatlığımız mutlu bir şekilde yaşayabilmemiz için de gerekli zaten. Ehliyet sınavı sürecinde de “kazanamam” gibi bir takım algılar içerisinde kendinizi ateşe atmanıza gerek yok. Sadece yapmanız gereken şey, rahat olmak ve çıkmış olan soruları çözerek, trafik, sağlık ve motor konularını halletmek.

Bu şekilde çözeceğiniz 5-10 arasında bir deneme, size en az 70 puan aldıracak. Böylece direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaksınız. Ehliyet sınav soruları için internette aramalar yapabilirsiniz. En son sınav sorularından geriye doğru çözmeye başlayın. Böylece en güncel olandan başlamış olursunuz. Geriye doğru bu bilgileri pekiştirmiş olursunuz. Soruları çözmeye başladığınızda, bir sorunun bir başka kitapçıkta farklı versiyonlarla yeniden sorulduğunu göreceksiniz. Bu nedenle ehliyet sınav soruları çözerek ehliyet sınavı konularını öğrenmek pekala mümkündür.  Bu durum hiçbir zaman değişmez.  

Yapamam diyorsanız kitabı okumanız yeter

Bu şekilde çalışmak sizin tarzınıza uymuyorsa, en güzel yapacağınız çalışma işi kitabı enine boyuna okumaktır. Soru çözmenize bile gerek yok. Kitabı birkaç kere hatim ettiğinize her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Çok fazla zorlamaya ve kasmaya gerek yok!

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum