PC için En İyi Araba Oyunları Hangileri?

Her geçen sene birbirinden farklı ve güzel araba yarışları oyunları çıkıyor. Bunlara karşı oldukça ilgili duyan ve her yeni oyunu alan kişiler var. Araba yarışlarının rekabeti ve mücadeleyi en fazla geliştiren oyunlardan biri olduğunu söylemek gerekir. Tabi araba yarışı oyunu oynayanlar bu kısmıyla pek ilgilenmezler. Onları ilgilendiren heyecan, adrenalin, yüksek grafik özellikleri ve çok değişik acıdan alınan kamera görüntüleridir.

Need For Speed 2015

NFS serisinin en çok tutulan ve halen belli bir kesim tarafından oynana Underground serileri geri geliyor. Underground serilerinden sonra çıkan Most Wanted ve takiben gelen serileri yüksek satış hacmine ulaşmış olsa da pek beğenilmemişti. Yeni videosu yayınlanın NFS serisinin en iddialı oyunu olma yolunda ilerleyen yeni NFS, şimdiden oyun severleri heyecanlandırmakta. Oyunun 2016 başında çıkacağı tahmin ediliyor.

Need For Speed efsanesinden The Run

2013 senesinden çıktığından beri oldukça konuşuluyor ve bence grafik özellikleri çok gelişmiş bir oyun türüdür. Aslında bu Need for Speed oyunlarının ilk versiyonlarında çok daha farklı bir formata sahiptir. Oynayanlar bilirler ki polisten kaçma, polis olma kovalama gibi formatıyla tanıdık biz Need for Speed oyununu. Kimi sevdi, kimi sevmedi orası tartışılabilir ama The Run oyunu bu formatın dışında. Yine kovalamaca yok mu var? Ama bu sefer mafya ve çetelere oyunda yer verilmiş olması oldukça etkileyici olmuş.

Her platforma için çıkarılan Project Cars

The Run efsanesinden çok daha güçlü bir oyun diyebiliriz. Ama ben her zaman efsanelerden yanayım. Oyun henüz yeni çıktı. Yani bir sene bile olmadı. Sürekli ertelene ertelene bekleyenlerine de gına getirmişti. Ama piyasaya sürüldükten sonra beklenilmeye değecek bir formatta oyunla karşılaşıldı. Özellikle mükemmel bir yarış formatı içerisinde yüksek grafik kalitesi, çarpışmaların gerçekçiliği ve ağır çekimde meydana gelen mükemmel görüntüler heyecan verici bir durum yaratıyor. Arabaların hızları, yol tutuşları ve manevralara vermiş oldukları tepkiler de oldukça iyi. Zaten bir yarıştan beklenenler de bunlar.

Oyun Nisan 2015 senesinde çıkacaktı ki, yapımcıları halletmemiz gereken bir şeylerin olduğunu söyleyip de Temmuza kadar çıkış tarihi ertelediler. Yine birkaç gecikme yaşandıysa da ortaya çıkan eser yapımcılara olan kırgınlığı ortadan kaldırdı diyebiliriz.

TDU 2’de tercihler arasında yer alıyor

Aslında bir yarış oyunundan çok, sosyal ortam kurulan MMO oyunlarını andırıyor. Zaten piyasaya ilk çıktığı zamanda da kitlesine sadece bir yarış oyunu olarak değil, aynı zamanda bir MMO oyunu zevki yaşatacağı iddiasıyla ortaya çıkmıştı. Bu iddiayı da tutturdular diyebiliriz.

 

 

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum