Otomotivde Devrim Lastik

OTOMOTİVDE DEVRİM YARATACAK ADIM ATTI MOTOR LASTİĞE GİRDİ

Fransız lastik üreticisi Michelin Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek otomotivde devrim yaratacak adım attı motor lastiğe girdi.  Michelin devrim niteliğindeki Active Wheel adındaki buluşu ile elektrikli motoru süspansiyonlu lastiğin içine sokarak otomotiv sektörünü geleceğine yön verecek gelişmeye imza attı. Bu gelişme ile otomobillerin tamamen değişecek. Michelin CEO’su Michel Rollier, “Biz geleceğe hazırız. Artık otomotiv firmalarının harekete geçmesini bekliyoruz” diyerek değişimin sinyallerini verdi.

GELECEK ELEKTRİKTE

Elektriğe önem veren firmaları son zamanlarda ağırlık verdikleri elektrikli araç ve piş üretimi büyük maddi miktarlara ulaşmaktadır. Bu alanda büyük firmalar araçların piyasaya sunmak için gün saymaktayken, Renault, Nissan, Chevrolet, Toyota, Mitsubishi, Audi gibi markaların en önemli projeleri olarak elektrikli araçlardan oluşmaktadır.  

MOTOR LASTİĞİN İÇİNDE

Active Wheel isimli yeni ürünüyle elektrikli motoru lastiğin içine sokan Michelin’in yeni icadı ile otomotiv dünyasında çok şey değişecek. 2008 yılında başlanan Active Wheel projesi Brezilya’da yaptığı organizasyonda tanıttı.

Bu tanıtımda motorun kullanıldığı Peugeot’nun BB1 ve Heuliez’in Will modelinde yer alan Active Wheel, elektrikli motorun tekerleğe entegre edilmesi işlemi ile ortaya çıktı. İki ve ya dört çekişli olmasını sağlayan bu sistem lityum iyon pille kullanılabilecek şekilde olan proje ile Michelin otomotivde devrim yaratacak adım attı motor lastiğe girdi.

GELECEĞE HAZIRLIK

Michelin CEO’su Michel Rollier, inovasyon anlamında en öncü firmalardan biri olduğunu ifade ederek, alternatif yakıt ve elektrikle çalışan lastik projeleri ile rakiplerinden bir adım önde olduklarının altını çizdi. Çevreci projeler için de önemli bir kaynak olacak olan bu proje ile geleceğin otomobillerinin tasarımı bugünden itibaren belirlenmeye başlıyor ve Michelin otomotivde devrim yaratacak adım attı motor lastiğe girdi.

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum