Verso Türkiye'de Üretilecek

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş üretim geçmişinde 20. yıla gelmenin heyecanını 3.500 çalışanı ile yaptığı törenle kutladı. 

Toyota Otomotiv Sanayi, Corolla ve Toyota’nın Verso modeli Türkiye’de üretilecek yönünde açıklamaların yapıldığı kutlamada 2014 yılı itibariyle 135 bin araç üretimi başarısı göstererek Toyota, bu üretiminin %85’ini ihraç etme planları ile 2 milyar dolarlık hedef belirledi. 1994 senesinden bu yana Sakarya tesisinde faaliyet gösteren Toyota Otomotiv Sanayi ihracat ve ithalat faaliyetlerini yakın zamanda daha da arttırmayı amaçlıyor. 

20. Yıla özel olarak yapılan kutlama söz alan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Ceo'su Orhan Özer, "Tesisimiz, başarılı performansı sayesinde üretim ve yatırım artışına layık görüldü. Tüm ekip arkadaşlarım, her bir çalışanımız bugünkü başarımızda pay sahibidir. Her zaman uyumlu işbirliği içinde olduğumuz ve katkılarını bundan sonra da sürdüreceklerinden emin olduğum yan sanayimize de çok güveniyoruz. Destekleri için tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum" sözlerini kulandı.

KALİTEYE VURGU

Anı kutlamada söz hakkı alan Toyota Motor Avrupa Başkan ve Ceo'su Didier Leroy, "En büyük gücümüz ürün kalitesi. Japonya'da neyse Türkiye'de de onu görüyor ve gurur duyuyoruz. Türk ekonomisinin gücüne güveniyoruz. Türkiye fabrikamızdaki üretimi artırmayı hedefliyoruz. Mevcut modelin Türkiye'de üretilmesi de olabilir, yeni model de düşünülebilir. Türkiye'yi ana ihraç merkezi yapmak, dünya çapında desteklemek istiyoruz" diyerek Toyota’nın Verso modeli Türkiye’de üretilecek gelişmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

YENİ SÜRPRİZLER

Türkiye tesislerinde üretilen Verso ve Corolla’nın dışında 3. Model yapılıp yapılmayacağı hakkında da ifadelerde bulunan Leroy, Toyota’nın Verso modeli Türkiye’de üretilecek ama yeni model Türkiye’de üretilir mi konusunda çalışmaların devam ettiği ve çok geniş bir pazar olan Türkiye’de daha fazla pay sahibi olmak istediklerini ifade etti.

 

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum