Tuscon Çarpışma Testinden Başarıyla Geçti

EN GÜVENLİ OTOMOBİL:  HYUNDAI TUCSON

2016 yılının ilk çeyreğinde Türkiye otomobil piyasasına sürülecek olan Hyundai Tucson, Avrupa’da girdiği Euro NCAP ( European New Car Assesstment Programme)  ve IHHS( Insurance Instute for Highway Safety) güvenlik ve çarpışma testlerinden beş yıldız yani tam not olarak, daha Türkiye pazarına girmeden hızlı bir şekilde tüm otomobil otoritelerinin gözlerini kendine çevirmeyi başardı. İleri teknoloji, eşsiz dış tasarımı, rahat yol tutuş özelliklerinin yanında, güvenlik testlerinden tam not almayı başaran Hyundai Tucson, dünya çapında en güvenilir otomobiller arasına girmeyi başardı.

 

Testlerden Tam Not:

Hyundai Tucson girdiği, NCAP ve IHHS testlerinde, çarpışma güvenlik performansından tam not almayı başarırken, ‘Yetişkin Yolcu Koruması’, ‘Çocuk Yolcu Koruması’ , ‘Yaya Koruması’ ve ‘Güvenlik Desteği’ testlerinden başarılı bir şekilde geçerek beş yıldız yani tam not almayı başardı.

 

İleri Teknoloji Fren Sistemi:

Hyundai Tucson’un girdiği bu testler esnasında en çok takdir alan ve göze çarpan özellik ise sahip olduğu ‘Acil Fren Sistemi’ (AEB). Geçtiğimiz senelerde kullandığı bu özelliği geliştiren Hyundai Tucson, bu özellik sayesinde önde ani duran bir aracı yada aniden çıkan bir canlıyı algılıyor ve devreye giriyor. Bu sayede, can kaybını ve hasarı minimuma indiriyor.

Eksiksiz Güvenlik Sistemleri:

Ayrıca testleri gerçekleştiren uzmanlar, Hyundai Tucson’un sahip olduğu ‘Acil Fren Sistemi’nin’, testlerden tam not almasına en büyük katkıyı sağladığını belirttiler. Bunun dışında Tucson sahip olduğu Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSD), Şerit Takip Asistanı (LKAS), Statik Dönüş Farları (SBL), Araç Stabilite Yönetim Sistemi (VSM) , Devrilme Önleyici Sistem (ROP) ,Acil Fren Sinyali (ESS) ve güvenliği arttırılmış hava yastıkları ile kaza,hasar ve can kaybı ihtimalini imkansız hale getiriyor. Sahip olduğu bu özellikler ile Hyundai Tucson, en güvenilir araçlar olduğunu sizlere kanıtlıyor.

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum