Uçan Ferrari Yaptılar

Şahlanan At Göklerde

Uçan araba yakında göklerde

 

Uçan Ferrari yaptılar evet yanlış duymadınız gelişen teknoloji ve otomotiv sektöründeki yenilikler artarak devam ediyor. Sonunda hem karada hem havada yol alabilecek araçların piyasaya çıkmasına çok az bir zaman kaldı. Uçan araba çalışmalarına hız veren dev otomobil firması Ferrari uçan aracının çıkış tarihini 2017 olarak açıkladı.

Ferrari’nin Tarihi

 

Enzo Ferrari İtalya’nın Modena kasabasında 18 Şubat 1898 tarihinde dünyaya geldi. Alfa Romeo'nun yarış takımı olarak 1929 yılında Scuderia Ferrari'yi kuran Enzo Ferrari 1932'ye kadar yarışmaya devam etti; ancak oğlu Dino Ferrari'nin doğumuyla yarışları bırakarak, otomobil fabrikasının işlerine geçti.1947 yılında ise ilk otomobillerini üretmeye başlamıştır.

 

Dünden bugüne Ferrari

 

1984 yılı, Sergio Pininfarina'nın otomotiv dünyasını kendini kanıtlamasına şahit oldu. O dönemde tasarlanan Ferrari Testarossa satışa sunulur sunulmaz yüksek fiyatlı olmasına rağmen satış rekorları kırdı. Testarossa, halen günümüz spor arabalarının hatlarını örnek aldığı unutulmaz bir araba haline dönüştü.

 

            Autovolantor

            

 

Eğer Ferrari firması sözünde durursa 2 yıl sonra bir yerden bir yere giderken yollara ihtiyaç duymayacağız. “Uçan Ferrari yaptılar’’ sözü gerçek olacak. Yanlız bu araca sahip olmak için yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin liraya ihtiyacınız olacak. 'Autovolantor' adı verilen bu aracın tasarımcısı Bruce Calkins yaptığı açıklamada aracın 599 GTB model Ferrari modelinin değişik bir sürümü olacağını söyledi.

 

Teknik özellikleri

Yerden yaklaşık bin 500 metre yükselecek olan aracın maksimum yerden yükselme kapasitesi arttırılmaya çalışılıyor. Hibrid yakıtla çalışacak elektrik sistemi normalden farklı olarak geliştirilmiş bir sisteme sahip olacak. Havadan 15 ila 25 km yol kat edecek. Motor gücü 800 beygir olacak. ‘’Gerçekleşir mi?’’ diye düşünenlere cevabımız ‘’evet’’ sonunda Uçan Ferrari yaptılar.

 

Yorumlar

  1. İlk yorumu sen yap...

Yorum